NEWSROOM

15 kw. 2021
Dezynfekcja Octa UV-System

OCTA UV-SYSTEM wspiera Szpital Uniwersytecki nr 2 im. Jana Biziela w Bydgoszczy

Od kwietnia 2021 roku OCTA UV-System wspiera Szpital Uniwersytecki nr 2 im. Jana Biziela w Bydgoszcz. Jesteśmy szczęśliwi, że możemy wspomóc, usprawnić i ułatwić pracę lekarzy, pielęgniarek i wszystkich osób ratujących życie i zdrowie pacjentów- zwłaszcza w tak trudnym czasie.

Dyrekcja Szpitala wspólnie z pracownikami deklaruje podejmowanie zadań z zakresu działalności naukowo-badawczej, stale doskonalenie standardów postępowania medycznego, wdrażanie nowych technologii medycznych w celu osiągnięcia skutecznych metod diagnostyczno-leczniczych.

W jaki sposób pomagamy? OCTA UV-System niszczy 99,99% patogenów (wirusów, grzybów i bakterii) za pomocą bakteriobójczego promieniowania ultrafioletowego (UVGI), które jest częścią naturalnie występującego promieniowania ultrafioletowego pochodzącego z energii słonecznej. Wysokoenergetyczne cząstki UV-C z łatwością przenikają przez ścianę komórkową mikroorganizmów uszkadzając struktury komórkowe, tym samym dezaktywując je i uniemożliwiając dalsze namnażanie.

OCTA UV-System to autorskie połączenie wielu przełomowych technologii: laserowego skanera, czujnika ruchu oraz niezwykle wydajnych promienników UV-C. Dzięki tym elementom, dezynfekcja pomieszczenia o wielkości 20 metrów kwadratowych zajmuje tylko 2 minuty 40 sekund.

Dzięki szybkiemu działaniu, pracownicy medyczni zaoszczędzają czas, który mogą poświęcić na wsparcie pacjentów. Jesteśmy tam, gdzie możemy pomóc!


Piszą o nas: MedKurier DlaSzpitali

kasia