Bezpieczne jutro- jak technologia UV-C zmieni naszą przyszłość?
Czy istnieje specjalistyczna dezynfekcja o potwierdzonej skuteczności, która trwa tylko kilka minut i jest możliwa do przeprowadzenia przez każdego? Czy jest to dostępne rozwiązanie gotowe do wdrożenia we wszystkich szpitalach?
Technologia UV-C jest w naszym zasięgu i niemal każdy może z niej obecnie korzystać, ale prawdziwą istotę stanowi wiedza i jej odpowiednie zastosowanie. Skuteczna eliminacja patogenów uwarunkowana jest użyciem odpowiedniej dawki promieniowania, dla której istnieje wyraźny związek między czasem trwania promieniowania UV a odległością patogenów od urządzenia. Skuteczność redukcji patogenów wzrasta, gdy odległość od urządzenia UV się zmniejsza, a powierzchnia poddana jest promieniowaniu w dłuższej perspektywie.
System OCTA UV od Eco Light Biosafety
Eco Light Biosafety dostarcza do szpitali specjalistyczny system OCTA UV o mocy ponad 3000 W, który jest szybki i skuteczny w neutralizacji patogenów. Opiera się na trzech mobilnych urządzeniach automatycznie dokonujących obliczeń czasu ekspozycji UV, a także osiągających skuteczność na poziomie ponad 99,99%.
Promieniowanie UV jest od kilkudziesięciu lat potwierdzonym środkiem zapobiegającym infekcjom wtórnym i rozprzestrzenianiu patogenów. Prowadzone przez nas szczegółowe badania i uczestnictwo w licznych projektach technologicznych połączone z dynamicznym rozwojem produktów umożliwiło implementację technologii UV do urządzeń dedykowanych specjalnie sektorowi medycznemu. Chcemy w ten sposób zapewnić szeroki dostęp do technologii dezynfekcyjnej, która z jednej strony jest bezpieczna dla personelu, pacjentów i aparatury medycznej, z drugiej zapewnia wymierne oszczędności czasu, zasobów ludzkich i budżetu.
Mateusz Grabka, dyrektor zarządzający Eco Light Biosafety Technology.
Dezynfekcja w dobie pandemii
Pandemia COVID-19 spowodowała, że rozwiązania UV stały się bardziej pożądane w sektorze medycznym. Przykładem tego jest inicjatywa Komisji Europejskiej promująca rozwiązania UV-C jako aktualnie najskuteczniejszej technologii do dezynfekcji pomieszczeń. Roboty UV-C mogą dezynfekować standardowe pokoje pacjentów za pomocą światła ultrafioletowego i stanowią ważny atut, który może pomóc szpitalom zmniejszyć ryzyko infekcji i powstrzymać rozprzestrzenianie się czynników zakaźnych. Eco Light Biosafety Technology promuje roboty UV-C nowej generacji i przyczynia się do upowszechniania wiedzy o ich wykorzystaniu.
Kluczowe znaczenie ma także czas i łatwość użytkowania. Nasze roboty dokonują pełnej dezynfekcji pomieszczeń w kilka do kilkunastu minut, a po wprowadzeniu do pomieszczenia są od razu gotowe do pracy. Nie ma żadnych skomplikowanych procedur, dodatkowych kosztów eksploatacyjnych czy wymagających warunków użytkowania. Dezynfekowane pomieszczenie jest od razu gotowe do pracy i przyjęcia kolejnych pacjentów. Aktualnie wspieramy szpitale w Polsce i chcemy dotrzeć z naszą wiedzą wszędzie tam, gdzie skuteczna dezynfekcja jest konieczna, a bezpieczeństwo mikrobiologiczne odgrywa kluczową rolę. Dlatego tak wiele czasu spędzamy na edukacji i transferze wiedzy o robotach UV.
Mateusz Grabka.
Urządzenia OCTA UV-System oprócz potwierdzonej skuteczności w dezaktywacji patogenów posiadają atesty instytucji państwowych oraz certyfikaty potwierdzające jakość i charakterystykę produktu akredytowanych laboratoriów badawczych. Urządzenia dezynfekują już i wspierają szpitale w Polsce i Niemczech, stanowiąc technologiczną odpowiedź na aktualne wyzwanie systemu ochrony zdrowia oraz zapewniając sterylną przestrzeń i ograniczając rozprzestrzenianie zakażeń. Zyskują także coraz szersze zainteresowanie pracowników ochrony zdrowia, w szczególności osób odpowiedzialnych za bezpieczeństwo mikrobiologiczne oraz ograniczanie zakażeń szpitalnych.
Piszą o nas: MedKurier DlaSzpitali